5. december 2014

Merudgifter – læs DUKH’s temaside

Hvad kan du få dækket, hvis du har ekstraudgifter i forbindelse med dit barn med høretab, og hvad er betingelserne for støtte? – læs mere i DUKH´s temaside om servicelovens § 41 merudgifter til børn her

Skriv en kommentar

Skriv et svar

Log ind for at skrive en kommentar